rocznik 1988, ukończyłem łódzką asp.
tworzę ilustracje, komiksy i grafikę użytkową.

w 2008 roku rozpocząłem trwającą do dziś
współpracę z miesięcznikiem "wiadomości wędkarskie",
dla którego tworzę krótkie paski komiksowe.

moim pierwszym, samodzielnym albumem byli "rodacy",
wydani przez timof comics jesienią 2016.
był to jednocześnie mój pierwszy krok na polskiej scenie komiksowej.

kolejne albumy to "spieprzyłem" (2017, stworzony wraz z wiktorem talagą), "nacjolove" (2018), "rodacy dwa" (2019), "RODACY TRZY" (2020).
współpracowałem z zinem "warchlaki" i byłem
jednym z autorów antologii "tajfun. nowe przygody" (2019, planeta komiksów).
cały czas pracuję nad kolejnymi albumami.

"nacjolove" to, jak dotąd, najpopularniejsza z powieści graficznych które stworzyłem. historia pary zakochanych w sobie nacjonalistów, mierzących się z wrogo nastawionym środowiskiem była nominowana do tytułu albumu roku na międzynarodowym festiwalu komiksu i gier w łodzi. choć nie zdobyła indywidualnego tytułu, miała swój wkład w zdobycie
nagrody wydawcy roku dla timof comics.

w 2017 po raz pierwszy skontaktowałem się z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. dzięki nawiązanej współpracy i późniejszemu zaangażowaniu całego polskiego stowarzyszenia komiksowego, trzykrotnie już odbyła się akcja pod nazwą "polski komiks na finale wośp". nasza komiksowa strefa autografów w samym sercu finału, a także aukcje z planszami, obrazami czy sygnowanymi albumami przyciągają z roku na rok coraz więcej zainteresowanych. przekłada się to na stale rosnący wynik zbiórki, jaką prowadzimy dla orkiestry w ramach akcji (55 109,58 zł w 2020).

kontakt:
topor.projekty@gmail.com